Otel Temizliği

Otel Temizliği

Birçoğumuz tatil dönemlerinde veya iş gezilerinde kalmak zorunda olduğumu otelleri araştırırken öncelikle temizliği ilk baktığımı konular arasında yer almaktadır aynı zamanda sağlımızı içinde çok dikkat ederek seçim yaptığımı otellerin tabiî ki bu isteklerinize en güzel cevabı vermesi gerekmektedir.

           Birçok seçenekler ile farklı hizmetler sunan oteller bulunmasına rağmen her zaman en çok temizliğini önemsemekte olduğumuz otellerin sayısı oldukça fazladır bunlar arasında gün içerisinde ve her istenilen zamanlarda sizlere hizmet sunan oteller genellikle daha fazla tercih edilmektedir buda işlerinin önemsediğinin bir göstergesi olarak beğeni kazanan bir hizmet şeklidir.

           Otel temizliğinde dikkat edilmesi gerekilen noktaları ve nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalışacağız.

  • Öncelikle bir bütün olarak otelin temizliğinin yapılması en önemli konular arasında yer almaktadır.
  • Boşalan odalarda kat görevlisinin odayı havalandırması ve sonrasında diğer temizliklere başlaması gerekir.
  • Yatakların değişmesi ve yeni yatak örtülerinin serilmesi bütün havluların değişmesi olarak devam etmesi gerekir.
  • Kullanılan bardak ve içeceklerin değiştirilmesi temiz malzemelerin yerlerine konulması diğer yapılacak işlemler arasında yer almaktadır.
  • Çöp kovasının boşaltılması banyo ve lavabonun temizlenmesi hijyen olarak uygun şekilde temizlenmesine dikkat etmek gerekir.
  • Zemin halı ve oda içerisinde bulunan malzemelerin temizlenmesi ile odanın genel temizliğinin tamamlanması gerekir. Temizlik bitiminde kat sorumlusu temizlikleri kontrol etmesi önemlidir.
  • Kat görevlilerinin dönem dönem eğitimlere tabi tutularak yapılan hizmetin ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi edinmeleri sağlanmalıdır.

             Otel temizliğini yapacak olana personelin gün içerisinde müşterilerinin temizlik istiyorum bilgilendirmesine uygun olarak odalarda temizlik işlemlerini yerine getirmesi ise ayrıca dikkat etmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Temiz malzemelerin temiz edilmesi ve müşteri isteklerine uygun olarak sunulması için her zaman gelecek olana talepler olacağını unutmamak gerekiyor.

           Otel temizliğinde müşterilerin özel eşyalarına özen göstermek ve boşaltılan odalarda unutulmuş eşyaların mutlaka yetkililere ulaştırılması gerektiğini daima hatırlatılması gerekmektedir bu tarz önemli konular otellerin en dikkat ettiği konular arasında yer alması geriyor bilinçli ve kurallar çerçevesinde yapılacak temizlik işlemlerinin daha verimli olduğunu daima göz önüne almak gerekiyor.


Diğer Hizmetler

Ndr Temizlik Hemen Ara