Okul Temizliği

Okul Temizliği

Temizlik hayatımızın birçok alanında oldukça önemlidir. Özellikle son günlerde yaşadığımız salgın nedeni ile kullandığımız alanların temizliği çok daha önemli bir konu haline gelmiştir. Kullanılan alanların temiz bırakılması ve kullanıldıktan sonra hijyenin sağlanması çoğu zaman tek başımıza yapabileceğimiz bir konu değildir. Bu nedenle uzman temizlik firmalarından destek almamız gerekmektedir. Bu firmalar hem temizlik hem de dezfekte konusunda oldukça başarılı şekilde çalışarak kullanım alanlarının temiz tutulması konusunda bilgiler verebilmektedir. Ortak kullanım alanlarından en çok riskli olan yerlerden bir tanesi de okullardır. Çocuklarımızın sağlığı için okulların temizlenmesi ve bunun da ayrıntılı bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Okul Temizliği Nedir?

Okul temizliği okulun kapsamlı bir şekilde temizlenmesi işlemidir. Bu işlemin bir uzman firma tarafından yapılması hem işlemin detaylandırılması hem de kısa sürmesi açısından oldukça önemlidir. Bu işlem yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesi de önemli olduğundan temizlik firmaları ile anlaşırken bu ayrıntının da konuşulması önemlidir.

Okul Nasıl Temizlenir?

Okul temizliği yapılırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken ayrıntı okulun boş olması gerektiğidir. Çocukların okula başlayacağı bu günlerde okulun kapsamlı bir şekilde tüm hijyen kurallarına uyarak temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu konuda oldukça büyük yaptırımlar uygulanmaktadır. Okul kalabalık bir ortam olduğu için sürekli kirlenmeye müsaittir bu nedenle temizliğin sık sık tekrarlanması gerekmektedir. Okul temizliğinin tüm ayrıntıları ile yapılması gerekmektedir. Tuvaletlerden kapılara, tüm sınıflardan idari personelin odasına ve koridorlara kadar tüm her yerin temizlenmesi gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okullar çocuklarımızın bulunduğu alanlar olduğu için ve kalabalık bir ortam olduğu için oldukça hassastır. Bu nedenle temizliği de hassasiyet gerektiren bir konudur. Okul yönetimi okul temizliği yaptırmadan önce birçok firma ile görüşür. Bu firmalarda özellikle dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikli olarak firmanın kullandığı temizlik malzemeleri incelenmelidir
  • Firmanın temizliği kaç personel ile yapacağı bilinmelidir
  • Temizliğin ne kadar sürede biteceği önceden bilinmelidir.
  • Temizlik sonrası dezenfekte edilmesi konusu da oldukça önemlidir

Temizlik firmaları ile görüşülürken bu ayrıntılarında görüşülmesi oldukça önemlidir.

Diğer Hizmetler

Ndr Temizlik Hemen Ara