Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği

Kullandığımız binaların mevsimsel ve dış etkenlere yağmur, kar toza maruz kalması nedeniyle oldukça kirlenmesi aynı zamanda sağlık ve güvenlik açısından uygulanması gereken temizliğin oldukça önemli olduğu gibi dış cephe temizliğinin dikkat isteyen ve tecrübeli elemanlar ve son model cihazlar ile yapılmasının önemli bir konu olduğunu unutmamak gerekir.

        Hava şartları nedeni ile yılda en az 3 defa dış cephe temizliğinin uygulanmasında faydalı olacağını hatırlamak gerekir yağmur, kar, güneş gibi çok çabuk kirlenmesine neden olan etkenler gerekli bakım yapılmadığı zaman dış cephenin fazlası ile zarar göreceğini unutmamak gerekir buda tamamen değiştirmenize neden olabilmektedir

        Dış Cephe Temizliğinde bilinmesinde faydalı olacak bazı bilgileri sizlere kısaca aktaralım.

   -: Öncelikle çok dikkat isteyen tehlikeli işler arasında yer aldığı için temizlik yaptırılacak olan firmanın çalışma ruhsatı ve izin belgelerini görmekte fayda vardır.

    -: Dış cephe temizliği yapılacak olan binanın kullanılması uygun olan asma sepet, örümcek vinç, teleskopik uzatma, vinç ve makaslı platform, eklemli platform, makaslı platform, dış cephe temizlik makinesi,  gibi malzemelerin olmasına dikkat etmek gerekir bu ekipmanların özellikle olması can ve mal güvenliği için önemli olduğunu unutmamak da faydası olacaktır.

   -: Birkaç firma ile görüşmenin daha avantajlı olacağını hatırlamak gerekir alacağınız teklifler ve yapılacak işlemlerin karşılaştırmak sizlere fikir edinmenizi sağlayacaktır.

   -: Kullanılacak olan kimyasal malzemeler hakkında bilgi edinmeniz sizleri aydınlatacaktır.

   -: Dış cephe temizliğinde çalışacak olan kişilerin ve ustaların çalışma belgelerini kontrol etmek gerekir. Bu işte çalışılması için uzmanlık belgesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

    -:  Yapılan sözleşmede her işin ve neler yapılacağını açık ve net olarak belirmek gerekir bir sorun yaşanma olasılığına karşılık gerekli noktalardan bir tanesidir.

      Dış cephe temizliği oldukça zor ve dikkat istemesi nedeni ile çalışılacak olan firma veya firmaları iyi araştırılması yasalara ve kurallara uygunluğunun soruşturulmasında işlemlerin başlamadan önce ön hazırlık çalışmalarının nasıl olduğunun öğrenilmesi gerekir.

        Bu çalışmalar sırasında izin alınması gerekilen resmi kurumlara başvuruların uygun şekilde yapılması zorunluluğunu da bilmek gerekir

Diğer Hizmetler

Ndr Temizlik Hemen Ara