Cam Temizliği

Cam Temizliği

Cam temizliği; ev temizliğindeki en zor temizlenen yerlerden birisidir. Leke ve izlere en fazla dikkat edilmesi gereken ve evimizde çok fazla göze çarpan yerlerden birisi camlarımızdır. Hal böyle olunca camların temizliği de bir o kadar önem kazanmaktadır.

Cam Temizliğinde Alternatif Yöntemler Var Mıdır?

 Cam temizliğinde ilk olarak herkesin aklına kimyasal yöntemler gelse de bu kimyasal yöntemler dışında kendimize, vücudumuza ve ailemize zarar vermeden alternatif yollarla cam temizliği de yapabiliriz.

Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Cam silmek için aklımıza gelen belirli yöntemlerden birisi sirkedir. Sirke kimyasal özellikte olmadığı için vücudumuza zarar vermeyecektir. Sirkenin kokusundan rahatsız olanlar için içerisini havlandırmak yeterli olacaktır.
  • Maden suyu da cam temizliğinde ve genel temizliklerinizde iz bırakmadan ve vücudunuza bir zararı olmadan temizliğinizi yapabileceğiniz bir üründür. Hem de sirke gibi etrafta rahatsız edici bir koku bırakmayacaktır.
  • Hepimizin de bildiği gibi pek çok temizlikte kullanılan doğal malzemelerden olan limon cam temizliğinde de aranan bir üründür. Hem güzel kokusu hem de doğal olması pek çok kişi için öncelikli tercih haline gelmiştir.

Cam Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Cam silerken kullanılan bezlere dikkat edilmelidir. Bunun için genellikle yumuşak ve suyu emebilen bezler öncelikli tercih olmalıdır.
  • Cam temizliğinde diğer husus ıslak bir bezle cam silindikten sonra ardından hemen aynı yer kuru bir bezle kurulanmalıdır ki izi kalmasın.
  • Cam temizleme işlemine geçmeden önce PVC temizlemesi yapılmalıdır. Aksi takdirde temizlik pekte hoş gözükmeyecektir.
  • Camda önce temizliğe temiz taraftan başlanmalıdır. Camın iç tarafı temiz olacağından öncelikle iç tarafı temizlenmeli daha sonra dış tarafına geçilmelidir.
  • Cam temizleme suyunun içine bir miktar yumuşatıcı koyduğunuzda camlar hem daha uzun süre kirlenmeden kalacak hem de daha temiz olacaklardır.
  • Cam temizlerken havaya da dikkat edilmelidir. Özellikle çok güneşli havalarda cam hemen kuruyup leke bırakacağından cam temizliği ertelenmelidir.

Cam temizliği kadınlar için zor olduğundan temizliğinin uzun süre gitmesini hepimiz isteyeceği için bir defa temizlediğimizde uzun süre temizliğini korumasını hepimiz istemekteyiz. En kolay ve en pratik temizlik yollarını seçmek hepimiz için en iyisi olacaktır

Diğer Hizmetler

Ndr Temizlik Hemen Ara